1. workshop

Název našeho prvního workshopu byl Síla paměti. Přednášející pan Libor Činka hovořil o technikách pamatování si.

 

Uskutečnil se v pondělí 19. dubna 2021 v 17:00 přes Zoom. Trval cca hodinu a půl.

 

Pan Činka mluvil o fungování paměti a v podstatě naznačil skutečnost, že školy neučí děti, jak se správně mají učit. Zpochybnil slovo opakování matka moudrosti, které se dá nazvat spíše matka hlouposti. Zásada techniky dobré paměti je zpracovat informace ve vizuální podobě příběhu. 

 

Mozek NEMYSLÍ textem.

 

Tak znělo poselství pana Činky a vystihl tím zásadní problém prostoduchého opakování slov, namísto vytvoření příběhu a vizualizace.

levá.JPG

Na této stránce najdete všechny naše uspořádané workshopy.

2. workshop

Naším druhým workshopem Myšlenkové mapy nás provedla skvělá prezentující Ellen Činková

a zaměřila se hlavně na kreativní způsoby učení. Uskutečnil se v pondělí 26. dubna 2021 v 17:00 přes Zoom a trval přibližně hodinu a půl.

Ve světě, kde dennodenně přijímáme nepřeberné množství informací, musíme umět využít svůj mozek na maximum. K tomu nám pomáhá barvitá vizualizace, jak řekla Ellen Činková:

 

„Nemyslíme černobíle, myslíme hravě, barevně a v obrazech!“

 

Tajemství tohoto originálního stylu zachovávání informací se učí již od dětství a nyní ho využívá naplno při svém studiu medicíny, které je jejím posláním.

 

Zaujaly vás myšlenkové mapy? Chcete se dozvědět více? Další informace naleznete na webu či Instagramu Ellen Činkové.

 

3. workshop

V pondělí 10. května proběhl náš 3. workshop v rámci projektu Škola 2.0. Opět jsme se přes Zoom spojili s panem Liborem Činkou, který nyní přednášel o efektivních technikách čtení a učení. 

Pan Libor Činka nám vysvětloval, jak je velmi důležité se na text, knihu nebo článek dívat komplexně

a až po celkové analýze je možné se zaměřovat na detaily. Dozvěděli jsme se, že informace mozek zpracovává ve spánku, konkrétně v REM fázi. Spánek tak mimo jiné sehrává velkou roli při učení. 

Také nám pan Činka doporučil trénovat rychlé čtení pouhými třemi pohledy na jeden řádek textu. Na stránku textu si představíte pomyslné tři svislé čáry a snažíte se na každý řádek podívat pouze třikrát, právě v oblasti svislých čar. Díky této technice zvládnete text přečíst rychleji a můžete si vytvořit zmiňovanou celkovou analýzu. 

Pokud vás naše shrnutí nebo workshop zaujal, více o práci s myslí, pamětí a učení se můžete dozvědět na webu pana Libora Činky.